Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли пенсионер, после назначения пенсии предоставляющий услуги предприятию по договору ГПХ, рассчитывать на перерасчет пенсии по ст. 42 Закона Украины № 1058?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 03.10.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Профі-Аудит"
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

Чи може пенсіонер, який після призначення пенсії надає послуги підприємству за договором ЦПХ, розраховувати на перерахунок пенсії за ст. 42 Закону України № 1058?

Згідно з ч. 4 ст. 42 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058), у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Чинне законодавство не містить понять "працююча особа", "працюючий пенсіонер".

З погляду Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПКУ) працівник - фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону (пп. 14.1.195 ПКУ). Аналогічне визначення цього терміна містять закони України від 15.09.99 р. № 1045-XIV "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" та від 14.10.92 р. № 2694-XII "Про охорону праці".

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос