Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

У предприятия договор займа с компанией-нерезидентом. Планируется изменение кредитора на кипрскую компанию, у которой основатель тот же, что и у предприятия. Будут ли проценты по договору включаться в расходы? Попадает ли настоящий договор под контроль ТЦО?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 03.10.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Профі-Аудит"
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

У підприємства договір позики з компанією-нерезидентом. Планується зміна кредитора на кіпрську компанію, у якій засновник той самий, що й у підприємства. Чи будуть відсотки за договором включатися до витрат? Чи потрапляє цей договір під контроль ТЦО?

Порядок оподаткування процентів за борговими зобов'язаннями регламентовано п. п. 140.1 - 140.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Так, для платника податку, у якого сума боргових зобов'язань, що виникли за операціями з пов'язаними особами - нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж у 3, 5 рази, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухгалтерському обліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями, що виникли за операціями з пов'язаними особами - нерезидентами, над 50 відсотками суми фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінансової звітності звітного податкового періоду, у якому здійснюється нарахування таких процентів (п. 140.2 ПКУ).

Відповідно до пп. "а" пп. 14.1.159 ПКУ юридичні особи є пов'язаними, зокрема, якщо сума всіх кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від однієї юридичної особи та/або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від інших юридичних осіб, гарантованих однією юридичною особою, стосовно іншої юридичної особи перевищує суму власного капіталу більш ніж у 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що провадять лише лізингову діяльність, - більш ніж у 10 разів). При цьому сума таких кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги та власного капіталу визначається як середнє арифметичне значення (на початок і кінець звітного періоду). Тож будь-яка юридична особа, яка надасть позику в зазначених розмірах, буде пов'язаною особою стосовно позичальника.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос