Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли при размещении рекламного плаката в виде баннера на мосту автодороги (с указанием адреса сайта) указывать номер телефона предприятия?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 12.09.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Профі-Аудит"
E-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи потрібно під час розміщення рекламного плаката у вигляді банера на мосту автодороги (із зазначенням адреси сайта) вказувати номер телефону підприємства?

 

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про рекламу" (далі - Закон) зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг. Реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб, призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Товар - будь-який предмет господарського обігу, зокрема продукція, роботи, послуги, цінні папери, об'єкти права інтелектуальної власності. Рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу.

Як передбачено ч. 1 ст. 16 Закону, розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах проводять на підставі дозволів, які надають виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надають обласні державні адміністрації, а на території Автономної Республіки Крим - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, у порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджує Кабінет Міністрів України. Згідно з ч. 2 цієї ж статті зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:

- розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;

- освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;

- фундаменти наземної зовнішньої реклами, що виступають над поверхнею землі, можуть бути декоративно оформлені;

- опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі;

- нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною, зокрема на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менше ніж 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;

- у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. N 2067 затверджено Типові правила розміщення зовнішньої реклами. Відповідно до п. 44 Типових правил рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.

Отже, ураховуючи викладене вище, законодавство не містить вимоги щодо обов'язкового розміщення контактних номерів телефонів рекламодавця. Існує лише вимога щодо обов'язкового розміщення номерів телефонів розповсюджувача реклами (особа, яка має дозвіл на розміщення зовнішньої реклами).

На нашу думку, оскільки рекламою є інформація про товар або особу (у Вашому випадку про товар (послугу)), то цілком достатньо в зовнішній рекламі зазначити послугу, яку Ви надаєте, із вказівкою на веб-сайт, де можна її замовити.

 

Денис Андрєєв

ТОВ АФ "Профі-Аудит"

 

Дата підготовки 05.09.2017
© ТОВ «Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 2017
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2017

____________

ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

Опрос