Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие по решению учредителя выплачивает дивиденды учредителю, которые направляет на увеличение уставного капитала предприятия. Спустя некоторое время предприятие возвращает некую часть уставного фонда учредителю (в денежном виде). Какие возникают налоговые последствия? Как документально оформить и отразить в отчетности такую операцию?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 27.09.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Курсор-Аудит"
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

Підприємство за рішенням засновника виплачує дивіденди засновнику, які спрямовує на збільшення статутного капіталу підприємства. Через деякий час підприємство повертає якусь частку статутного фонду засновнику (у грошовому вигляді). Які виникають податкові наслідки? Як документально оформити та відобразити у звітності таку операцію?

 

Дійсно, відповідно до пп. 165.1.18 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою - резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Опрос