Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Будет ли считаться правомерным проведение расчетов покупателя-юрлица с поставщиком наличными через кассу банка в размере, превышающем предельную сумму расчетов?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 05.09.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
E-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Чи буде вважатись правомірним проведення розрахунків покупця-юрособи з постачальником готівкою через касу банку в розмірі, що перевищує граничну суму розрахунків?

 

Насамперед нагадаємо, що форми проведення розрахунків встановлені у ст. 1087 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV, відповідно до якої, розрахунки між юридичними особами, а також розрахунки за участю фізичних осіб, пов'язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, провадяться в безготівковій формі. Розрахунки між цими особами можуть провадитися також готівкою, якщо інше не встановлено законом.

При цьому граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізичних осіб – підприємців встановлюються Національним банком України.

У ст. 33 Закону України «Про Національний банк України» від 20.05.99 р. № 679-XIV визначено повноваження НБУ щодо організації готівкового грошового обігу, які включають, зокрема, визначення порядку ведення касових операцій для банків, інших фінансових установ, підприємств і організацій. Також НБУ встановлює правила, форми і стандарти розрахунків банків та інших юридичних і фізичних осіб в економічному обігу України із застосуванням як паперових, так і електронних документів, а також платіжних інструментів та готівки, координує організацію розрахунків, дає дозволи на здійснення клірингових операцій та розрахунків (ст. 40 цього Закону).

Отже, на підставі цих повноважень постановою НБУ від 06.06.2013 р. № 210 встановлено граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос