Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как заполнить и зарегистрировать налоговую накладную с помощью сервиса REPORT на примере операции поставки товара неплательщику НДС?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 19.07.2017

Як заповнити й зареєструвати податкову накладну за допомогою сервісу REPORT на прикладі операції постачання товару неплатнику ПДВ?
 

Заповнення податкової накладної

Податкова накладна, складена на постачання товарів/послуг для неплатника ПДВ, не видається такому покупцю/отримувачу. Тож у верхній лівій частині такої податкової накладної ставлять відповідну помітку та зазначають тип причини "02" – Складена на постачання неплатнику податку (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, далі – Порядок № 1307) (див. рисунок 1).

У разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ, у графі "Отримувач (покупець)" зазначають "Неплатник", а в рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" відображають умовний ІПН "100000000000" (п. 12 Порядку № 1307) (див. рисунок 1).

Рис. 1. Фрагмент заповнення податкової накладної в разі постачання товару неплатнику ПДВ.

Далі розгляньмо невеличкий приклад.

Приклад:

Умова:

ТОВ "Креатив" (платник ПДВ) відвантажило 18.07.2017 р. приватному підприємцю Вовку В.І. (неплатнику ПДВ) 4 шт. металопластикових чотирьохкамерних вікон на загальну суму 24 000 грн (у т.ч. ПДВ – 4000 грн). Код товару за УКТ ЗЕД – 3925200000 "двері, вікна та їх рами, наличники і пороги" (товарна позиція – 3925 "Вироби будівельні з пластмас, не зазначені в іншому місці").

Рішення:

Фрагмент заповненого розділу А та розділу Б податкової накладної відповідно до умов прикладу зобразимо на рисунку 2.

Рис. 2. Фрагмент заповнення податкової накладної в разі постачання товару неплатнику ПДВ

Реєстрація податкової накладної в сервісі REPORT

Розгляньмо покрокову процедуру реєстрації податкової накладної в сервісі REPORT. Це легко, зручно та зрозуміло.

Крок 1. Завантажте документ, створений у будь-якій обліковій системі.

Крок 2. Для цього оберіть документ на своєму комп'ютері. Його можна обрати, указавши шлях до файлу, або "перетягнути" його безпосередньо у вікно імпорту файлів (позначено стрілочками на рисунку далі).

Крок 3. Обраний документ буде імпортовано в сервіс REPORT і відобразиться у відповідному вікні.

Крок 4. Закрийте вікно завантаження документа й перейдіть до списку податкових накладних. Завантажений документ відобразиться в списку.

Крок 5. За потреби документ можна відкрити, переглянути, унести необхідні корективи. Далі – натискаємо кнопку "Зареєструвати".

Крок 6. Сервіс REPORT покаже, яку саме накладну Ви хочете зареєструвати (із зазначенням порядкового номера).

Крок 7. Далі натискаємо на кнопку "Підписати і відправити". При цьому система автоматично визначить, якими ключами буде підписаний документ.

Крок 8. Після натискання кнопки "Підписати і відправити" документ відображатиметься в списку як вихідний.

Крок 9. Перейдіть у блок "Отримати вхідні документи та квитанції" і натисніть кнопку "Обробити". У результаті ви отримаєте повідомлення та квитанцію про реєстрацію.

Ось і все. Реєструйте податкові накладні та подавайте звітність завжди без проблем та вчасно за допомогою сервісу REPORT. Ми щодня вдосконалюємося та вкладаємо максимум зусиль, аби полегшити бухгалтерам роботу.
 

Дата підготовки 19.07.2017 
© ТОВ «Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 2017
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2017

 

____________

ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

Опрос