Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие получило от поставщика зарегистрированную 12.06.2017 г. налоговую накладную от 23.05.2017 г. с отметкой ГФС: "выявлено несоответствие объемов поставки объемам приобретения по определенным УКТ ВЭД". Поставщик зарегистрировал 13.06.2017 г. в ЕРНН РК от 23.05.2017 г. к этой ошибочной НН, где исправил ошибку, заменив соответствующую строку. Можно ли эту ошибочную налоговую накладную включать в налоговый кредит предприятия?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 26.07.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Є.С.Аудит"
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Підприємство отримало від постачальника зареєстровану 12.06.2017 р. податкову накладну від 23.05.2017 р. із позначкою ДФС: "виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання за певним УКТ ЗЕД". Постачальник зареєстрував 13.06.2017 р. в ЄРПН РК від 23.05.2017 р. до цієї помилкової ПН, де виправив помилку, замінивши відповідний рядок. Чи можна цю помилкову податкову накладну включати до податкового кредиту підприємства? 

 
 Насамперед  слід зазначити, що це зауваження більшою мірою стосується не отримувача товарів чи послуг, а саме постачальника. Після повноцінного запуску цієї системи "зупинення реєстрації" саме постачальник доводитиме податківцям, що ця операція реальна та відповідає його господарській діяльності. Однією з причин такого призупинення буде невідповідність кодів товарів, послуг, які він придбаває, й тих, які він зазначає під час реалізації.

Тобто такі повідомлення не завжди є підставою, щоб уважати ПН оформленою з порушенням.

Оскільки в цьому випадку все-таки було помилково вказано обсяги реалізації та сформовано РК до такої ПН, то згідно з п. 201.10 ПКУ порушення порядку заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПКУ, не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту. Отже, така ПН сама собою не дає права на формування ПК у покупця.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос