Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Аренда сельхозземель. От договора до учета

Журнал "Справочник экономиста"
Вопросы-ответы от 04.07.2017

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
E-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Оренда сільгоспземель
Від договору до обліку

 

Сутність оренди землі

Під орендою землі розуміють договірне платне володіння та користування земельною ділянкою, що потрібна орендареві для проведення підприємницької або інших видів діяльності на певний термін.

Об'єктом оренди в цьому випадку є земельна ділянка, яка перебуває у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Це можуть бути сільськогосподарські угіддя та ділянки виробничого, адміністративного чи іншого призначення.

Сторонами договору оренди є орендодавець і орендар. Орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи, а також органи виконавчої влади і місцевого самоврядування в межах повноважень, які відповідно до закону передають земельні ділянки у користування. Орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою.

Відносини орендаря і орендодавця юридично підтверджуються договором оренди.

Правила укладання договору

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець бере на себе зобов'язання передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування за певну плату на визначений сторонами термін, а орендар бере на себе зобов'язання використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос