Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как составить сводную налоговую накладную за март 2017 года, если поставка товаров/услуг в течение месяца была частично осуществлена в счет полученной в феврале предоплаты (на эту сумму предоплаты в феврале уже была выписана обычная налоговая накладная)?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 15.05.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Є.С.Аудит"
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Як скласти зведену податкову накладну за березень 2017 року, якщо постачання товарів/послуг протягом місяця було частково здійснено в рахунок отриманої в лютому передоплати (на цю суму передоплати в лютому вже було виписано звичайну податкову накладну)?

 

Відповідно до п. 201.4 ПКУ платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця. При цьому ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Водночас зазначено, що, в разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Зважаючи на це, у разі постачання товарів два чи більше разів на місяць одному контрагенту може бути складено зведену податкову накладну. У разі перевищення оплати на момент складання зведеної податкової накладної на таку частину складається ПН у загальному порядку.

Пунктом 18 Порядку N 1307 також передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Оскільки складання зведеної податкової накладної не замінює правило першої події з метою нарахування податкових зобов'язань із ПДВ на постачання товарів/послуг, за які в попередньому місяці отримано передоплату і вже було виписано податкову накладну, удруге нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ не треба.

До зведеної податкової накладної за березень 2017 року будуть включені всі обсяги постачання товарів/послуг, здійснені протягом березня, за вирахуванням постачань, зроблених у рахунок передоплати, отриманої в лютому 2017 року, на яку вже було складено звичайну податкову накладну.

 

Станіслав Лаврінчук

аудитор, АФ "Є.С.Аудит"

 

Дата підготовки 11.05.2017
© ТОВ «Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 2017
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2017

 

____________

ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

Опрос