Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какие налоговые последствия возникают у первичного должника и у нового должника в результате перевода валютного долга? По какому курсу и на какую дату отражается данная операция в бухучете обоих должников?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 11.05.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

? Первісний боржник – резидент України передає борг згідно з договором позики перед нерезидентом іншому резиденту України в сумі 100000 $ та відсотки в сумі 10000 $. Договір про переведення боргу підписано трьома сторонами та передано до НБУ на реєстрацію. Які податкові наслідки можуть виникнути в первісного й нового боржників унаслідок переведення боргу? За яким курсом (НБУ, ринковий) і на яку дату (підписання чи реєстрації договору в НБУ) потрібно відображати цю операцію в бухобліку обох боржників? Первісний боржник є платником єдиного податку 4-ї групи, новий боржник – платник податку на прибуток.

 

Відповідно до ст. 520 ЦКУ боржника в зобов'язанні може замінити інша особа (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з п. 1.1 глави 1 розділу I Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 р. № 270 (далі – Положення № 270), резиденти (юридичні особи, у тому числі уповноважені банки, фізичні особи – підприємці, фізичні особи) можуть одержувати кредити, позики, у тому числі поворотну фінансову допомогу, в іноземній валюті від нерезидентів відповідно до договорів за умови їх обов'язкової реєстрації в НБУ.

Згідно з вимогами п. 1.16 глави 1 розділу I Положення № 270 резиденти-позичальники мають передбачати в договорі умову про те, що він набирає чинності з моменту (або не раніше) його реєстрації. Ці вимоги поширюються також на зміни до договору, які стосуються суми, валюти, строку кредиту, розміру платежів, що впливають на розмір виплат за користування кредитом (процентної ставки, комісій, неустойки, інших установлених договором платежів, у тому числі тих, що є санкціями за неналежне виконання договору).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос