Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие (Украина) заключило договор с нерезидентом (Италия) на транспортно-экспедиторское обслуживание по доставке груза из Италии в Беларусь через территорию Украины. Для этого будет привлекаться автотранспортное предприятие (Украина, плательщик НДС). Необходимо ли начислять НДС на такую операцию? Имеет ли право предприятие на НК по таким операциям? Как правильно выставить счет нерезиденту?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 26.04.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Є.С.Аудит"
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Підприємство (Україна) уклало договір із нерезидентом (Італія) на транспортно-експедиторське обслуговування з доставки вантажу з Італії до Білорусі через територію України. Для цього буде залучатися автотранспортне підприємство (Україна, платник ПДВ). Чи необхідно нараховувати ПДВ на таку операцію? Чи має право підприємство на ПК із таких операцій? Як правильно виставити рахунок нерезиденту?

 

Підпунктом "б" п. 185.1 ПКУ визначено, що об'єктом оподаткування, зокрема, є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Підпунктом "ж" п. 186.3 ПКУ передбачено, що у разі надання транспортно-експедиторських послуг місцем їх постачання вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Оскільки нерезидент є зареєстрованим як суб'єкт господарювання за межами митної території України, то відповідно місцем постачання будь-яких транспортно-експедиторських послуг для нерезидента вважається місце, яке не розташоване на митній території України.

Таким чином, послуги за договором транспортного експедирування, які надає резидент на користь нерезидента, узагалі не підпадають під оподаткування ПДВ, у тому числі й ті, що надаються щодо товарів, які переміщуються територією України транзитом.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос