Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

С учетом изменений, внесенных в НКУ, возникает ли необходимость в проведении корректировок на разницы плательщику налога на прибыль, в 2017 году перечислившему суммы безвозвратной финансовой помощи другому плательщику налога на прибыль, а также юридическому лицу - плательщику единого налога третьей группы?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 18.04.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
E-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? З урахуванням змін, внесених до ПКУ, чи виникає необхідність у проведенні коригувань на різниці платнику податку на прибуток, який в 2017 році перерахував суми безповоротної фінансової допомоги іншому платнику податку на прибуток, а також юридичній особі – платнику єдиного податку третьої групи?

 

Насамперед нагадаємо, що платники податку на прибуток, у яких обсяг доходів не перевищує 20 млн. грн., приймають рішення щодо проведення (або непроведення) коригувань на різниці, передбачені розділом ІІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) відповідно до положень п. 134.1.1 ПКУ:

«Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років)».

Якщо обсяг доходів платника податку на прибуток більший за 20 млн. грн., то коригування на різниці для такого платника є обов'язковими.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос