Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Органом ГФС в 2017 году начислен штраф (получено налоговое уведомление-решение) и пеня за несвоевременную уплату налога. Будут ли возникать корректировки на разницы у плательщика налога на прибыль относительно таких расходов, отраженных в учете?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 18.04.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
E-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Органом ДФС в 2017 році нараховано штраф (отримано податкове повідомлення-рішення) і пеню за несвоєчасну сплату податку. Чи виникатимуть коригування на різниці у платника податку на прибуток щодо таких витрат, відображених в обліку?

 

Відповідно до пп. 14.1.265 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) – плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Водночас згідно з пп. 14.1.162 ПКУ, пеня – сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Штраф і пеня належать до фінансової відповідальності за порушення законів з питань оподаткування (п. 111.2 ПКУ).

В бухгалтерському обліку визнані штрафи та пеня включаються до складу інших операційних витрат звітного періоду (п. 20 П(С)БО 16 «Витрати», затвердженого наказом МФУ від 31.12.99 р. № 318).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос