Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Поставка осуществляется в единице измерения "коробка", соответствующей 1 посевной единице. В справочнике единиц измерения отсутствует наименование "посевная единица", потому поставка покупателям происходит в "коробках". В договоре поставки прописано, что коробка соответствует 1 посевной единице или 100 000 штук семян, покупатели просят документ (акт), в котором комиссия поставщика проводит перевод коробок в посевные единицы. Что это должен быть за документ? Можно ли в накладных указывать единицу измерения "посевная единица" или "посевная единица коробка", а в налоговой накладной "коробка" ?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 14.04.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
E-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Поставка здійснюється в одиниці виміру "коробка", що відповідає 1 посівній одиниці. У довіднику одиниць виміру відсутнє найменування "посівна одиниця", тому поставка покупцям відбувається в "коробках". І хоча в договорі поставки прописано, що коробка відповідає 1 посівній одиниці або 100000 штук насіння, покупці просять документ (акт), в якому комісія постачальника проводить перекладання коробок у посівні одиниці. 1. Що це має бути за документ? 2. Чи можна в накладних вказувати одиницю виміру "посівна одиниця" або "посівна одиниця коробка", а в податковій накладній "коробка"? 3. Чи може оплата включати не цілу одиницю товару?

 

Відповідно до наказу Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 гр. 4 та 5 заповнюються відповідно до КСПОВО, чинного на дату складання ПН. Разом з цим порядком передбачено, що у разі якщо одиниця обліку відсутня у КСПОВО, то у гр. 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах.

Враховуючи це, незважаючи на відсутність у довіднику такої одиниці виміру, як "посівна одиниця", можна було застосовувати у всі первинних документах саме її, зазначивши лише умовне позначення, та не застосовувати одиницю "коробку".

Що стосується різного зазначення одиниць у податковій та видатковій накладних, слід врахувати таке. Згідно з пп. 3 п. 16 Порядку № 1307 у разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос