Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли клиент-нерезидент компенсировать юрлицу расходы на командировку наших сотрудников? Какими документами эта компенсация должна быть оформлена? Является ли такая компенсация доходом и облагается ли налогом на прибыль? Является ли такая компенсация объектом для НДС?

ООО "Аудиторская фирма "ЮСКУТУМ АУДИТ"
Вопросы-ответы от 10.03.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
ТОВ «Аудиторська фірма «ЮСКУТУМ АУДИТ»
Е-mail: sergiy.polischuk@juscutum.com
http://audit.juscutum.com
Тел.: (044) 359 08 96

? Чи може клієнт-нерезидент компенсувати юрособі витрати на відрядження наших співробітників? Якими документами ця компенсація повинна бути оформлена? Чи є така компенсація доходом і чи оподатковується податком на прибуток? Чи є така компенсація об'єктом для ПДВ?

 

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподатковування (прибутку або збитку), розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

При цьому ніяких обмежень щодо видатків на відрядження ПКУ не містить. Виходячи із цього, визначати фінансовий результат від видатків на відрядження потрібно винятково за правилами бухгалтерського обліку без яких-небудь коригувань, передбачених р. III ПКУ.

Опрос