Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В связи с тем, что таможенное оформление товара сегодня проводится методом электронного декларирования: Является ли инвойс поставщика без печати таможенного инспектора основанием для оприходования импортного товара? Является ли сканкопия инвойса поставщика с печатью таможенного инспектора основанием для оприходования импортного товара? Дает ли право на налоговый кредит электронная ГТД без печати таможенного органа?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 06.03.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Є.С.Аудит"
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? У зв'язку з тим, що митне оформлення товару сьогодні проводиться методом електронного декларування:
 Чи є інвойс постачальника без печатки митного інспектора підставою для оприбуткування імпортного товару?
Чи є сканкопія інвойсу постачальника з печаткою митного інспектора підставою для оприбуткування імпортного товару?
  Чи дає право на податковий кредит електронна ВМД без печатки митного органу?

 

Рахунок-фактура (інвойс) дійсно фігурує серед переліку документів, що підтверджують митну вартість товарів (ч. 2 ст. 53 МКУ). Проте інвойс фактично є документом, за яким оплачують товар. Згідно із Законом про бухоблік, інвойс не є первинним документом, на чому неодноразово наголошував і Мінфін у своїх листах, зокрема, від 30.05.2011 р. N 31-08410-07-27/13794. На думку Мінфіну, рахунки-фактури не фіксують господарську операцію, розпорядження або дозвіл на її проведення, а мають тільки інформаційний характер.

Проте з прийняттям Закону від 03.11.2016 р. N 1724-VIII інвойс наразі також можна вважати первинним документом. Але, якщо врахувати той факт, що йдеться про імпорт товару (сам процес розмитнення), то, маючи тільки інвойс, багато інформації нам буде недоступно. Наприклад, ми не будемо знати дату надходження товару, адже дата інвойсу здебільшого раніше ВМД, у результаті чого не будемо знати, який саме курс валют НБУ застосовувати, що унеможливить визначення фактичної вартості. Крім того, ми не зможемо визначити митні платежі, що відповідно не дасть можливості виділити правильно ПДВ. Виходячи з цього, для оприбуткування товару нам недостатньо лише одного інвойсу.

Крім того, напевно, ще не скоро на практиці відмовляться від встановлених раніше правил. Майже всі нормативні документи продовжують посилатися на старі норми, і колишній перелік підтверджує первинки.

Водночас Мінфін у листі від 23.01.2013 р. N 31-08410-07-16/2073 саме митну декларацію вважає первинним документом. Крім того, МД ще зараховують до первинних документів, на яких базується бухгалтерський облік зовнішньоекономічних операцій. Тому на підставі МД можна оприбутковувати імпортні товари.

Тож для оприбуткування імпортованого товару наразі слід застосовувати все-таки МД, хоча номенклатуру й ціни товару можна зазначати і з інвойсу.

Щодо податкового кредиту, то згідно з п. 201.12 ПКУ при ввезенні товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства.

Згідно з п. 3 ст. 257 МКУ МД та інші документи, подання яких митним органам передбачено МКУ, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу. Крім того, не передбачено обов'язкового завіряння електронних МД печаткою митного органу.

Тобто відсутність овальної печатки на митній декларації не позбавляє права на податковий кредит.

 

Станіслав Лаврінчук

аудитор, АФ "Є.С.Аудит"

 

Дата підготовки 01.03.2017
© ТОВ "Інформаційно-аналітичний центр "ЛІГА", 2017
© ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2017

 

____________

ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

Опрос