Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Отдельные практические налоговые и другие аспекты при составлении договоров

Группа компаний "КЕЙНАС"
Статьи от 02.02.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Група компаній «КЕЙНАС»
E-mail: info@keynas.com
http://www.keynas.com
Тел.: (044) 254-30-14; (067) 464-35-95

Окремі практичні податкові та інші аспекти при складанні договорів

 

Метою цієї статті є узагальнення практичних податкових та інших пов'язаних з ними нюансів, на які слід звернути увагу під час підготовки цивільних та господарських договорів. У зв'язку з зазначеним, доцільність тих чи інших підходів контролюючих органів не ставиться під сумнів та не є предметом розгляду.

Автор має намір на основі норм законодавства та практики їх застосування виділити окремі аспекти, врахування яких може допомогти попередити претензії контролюючих органів, забезпечити належний облік господарських операцій та максимально повно виконати вимоги законодавства.

Податкові аспекти, на які варто звернути увагу при розробці внутрішніх договорів, актуальні і для зовнішньоекономічних договорів. Втім, оскільки нюанси, що мають місце в зовнішньоекономічній діяльності, не є характерними для договорів між резидентами України, виникла необхідність розмежувати договори в сфері ЗЕД та внутрішні договори.

Варто зазначити, що наведені нижче аспекти, безперечно, не завжди стосуються абсолютно кожного внутрішнього чи зовнішньоекономічного договору, тому в кожному випадку слід враховувати правову природу договору та мету, на досягнення якої він направлений.

1. Внутрішні договори

Законодавче регулювання договірних відносин, особливо між резидентами, характеризується значною диспозитивністю. Втім, існує ряд аспектів, які стають наріжним каменем у відносинах з контролюючими органами та, у випадку їх неврахування, тягнуть за собою негативні наслідки для платника податків. Найбільш поширені аспекти наведені нижче.

1.1. Реальність операцій

Контролюючі органи не зраджують своїй практиці та продовжують заперечувати реальність значної кількості операцій, виходячи з наявності податкових проблем в контрагентів платника податків.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос