Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Отражение в учете операций по продаже в рассрочку без процентов

АФ "Де Візу"
Статьи от 29.07.2016

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 279-00-00

Відображення в обліку операцій з продажу на виплат без процентів

 

Бухгалтерський облік

Як відомо, будь-які бізнес-процеси мають бути зафіксовані в обліку таким чином, щоб правильно відображалась їх суть. Отримана виручка від реалізованих товарів – це дохід підприємства, і багато фахівців вважають, що при реалізації товарів на виплат дохід відображається на загальну суму договору за загальними правилами. Проте це не так, і ось чому.

Так, справді, відповідно до п. 5 П(С)БО 15 «Дохід» критерії визнання доходу застосовуються окремо до кожної операції. Проте їх потрібно застосовувати до окремих елементів однієї операції або до двох чи більше операцій разом, якщо це необхідно відповідно до суті такої господарської операції. Сам дохід відображається в бухгалтерському обліку в сумі справедливої вартості активів, що отримані або підлягають отриманню (п. 21 П(С)БО 15).

Розберемось із суттю такої операції постачання на виплат. Якщо уважно проаналізувати дану операцію, то вона має дві складові:

– виручку від реалізації товарів;

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос