Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Поставка товаров в Российскую Федерацию: быть или не быть?

АФ "Норма"
Статьи от 18.12.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «НОРМА»
Е-mail: norma@norma.ua
http://norma.ua
Тел./факс: (044) 331-17-40; 221-13-27

Поставка товарів до Російської Федерації: бути чи не бути?

 

Україна та Російська Федерація мали завжди тісні торгово-економічні відносини, що пов'язано як з історичними факторами, так і з географічно-економічним положенням країн. За останній час, у зв'язку з напруженою політичною ситуацією, торгово-економічні відносини між Україною та Російською Федерацією значно погіршилися, а обсяг торгівлі знизився більше ніж удвічі. Таке становище не могло не вплинути на господарську діяльність не лише великих державних підприємств, які були тісно пов'язані з російськими підприємствами в технологічних процесах, але й доволі великої кількості підприємств у приватному секторі, які мали ринок збуту своїх товарів на території РФ.

За 2014-2015 роки склалася неоднозначна ситуація та відсутнє чітке розуміння щодо можливості подальшого співробітництва з контрагентами – як юридичними особами, так і приватними підприємцями – резидентами Російської Федерації. Це спричинено не лише особистими суб'єктивними чинниками, але й об'єктивними, адже до багатьох юридичних та фізичних осіб міжнародним співтовариством були застосовані санкції, такі як: обмеження в'їзду на території деяких країн, обмеження кредитування інвестиційних програм, обмеження в проведенні банківських операцій, блокування активів на зарубіжних банківських рахунках, заборона торгівлі з РФ товарами оборонного призначення та товарами подвійного призначення тощо.

Однак потрібно зважати, що ми живемо в часи глобалізації світової економіки, а тому повністю обмежити економічні процеси між державами неможливо. На сьогодні для багатьох вітчизняних суб'єктів господарювання постало питання можливості та ризиків співпраці з контрагентами із Російської Федерації.

Санкційні списки

Щодо застосування санкцій, які були введені з боку України, то нормативно-правову базу Україна готувала майже рік і 14 серпня 2014 року був прийнятий Закон України «Про санкції» (набув чинності 12 вересня 2014 року, далі – Закон). Цим Законом передбачається можливість застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи – нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність та загрожують національним інтересам та суверенітету України.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос