Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Оплата документов о временной нетрудоспособности, выданных на временно оккупированных и неконтролируемых территориях Донбасса

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 19.10.2015

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Оплата документів про тимчасову непрацездатність, виданих на тимчасово окупованих і неконтрольованих територіях Донбасу

 

Загальні положення

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом.

Одним із актуальних питань у сфері соціального страхування є призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах на підставі листків непрацездатності (далі – ЛН), довідок про тимчасову непрацездатність або ЛН старого зразка, виданих закладами охорони здоров'я, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. На підприємствах, та й у самих найманих працівників виникає запитання: чи можуть ці документи бути підставою для фінансування? Спробуймо розібратися в цьому питанні.

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку ЛН, а в разі роботи за сумісництвом – копія ЛН, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку ЛН, контролю за правильністю їх видачі встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом соціального страхування України (далі – Фонд).

Питання видачі та заповнення ЛН врегульовано Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406 (далі – Інструкція № 532, Наказ № 532).

Зразок ЛН і його технічний опис затверджено Наказом № 532.

Чому важливо дотримуватися законодавства під час оформлення листка непрацездатності

Опрос