Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как заставить платить налоговый долг? Все, что нужно знать о налоговом залоге

Журнал "Справочник экономиста"
Статьи от 19.10.2015

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
Е-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Як змусити платити податковий борг?
Все, що потрібно знати про податкову заставу

 

Основні положення

У п. 88.1 ПКУ зазначено, що з метою забезпечення виконання платником податків, який має податковий борг, своїх обов'язків його майно передається у податкову заставу. Тож спочатку варто визначитися щодо термінів. Згідно з п. 14.1.155 ПКУ, під податковою заставою розуміють спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений ПКУ. Слід пам'ятати, що право податкової застави, відповідно до ПКУ, не потребує письмового оформлення. Це означає, що в податкову заставу майно потрапляє автоматично, без будь-якого оформлення чи узгодження з платником податків. Зауважимо, що не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання платникові податків надсилається податкова вимога. Вона містить:

– відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;

попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Порядок направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків затверджено наказом Міндоходів і зборів України від 10.10.2013 р. № 576.

Коли податкова застава виникає?

Підстави та момент виникнення податкової застави наведено в таблиці.

Таблиця. Виникнення податкової застави

Підстави

Дата

Несплата суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації у строки, встановлені ПКУ

З дня, що настає за останнім днем строку, встановленого ПКУ

Несплата суми грошового зобов'язання, визначеної контролюючим органом у строки, встановлені ПКУ

З дня виникнення податкового боргу

Опрос