Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Больше не плательщик. Безболезненное расставание с НДС-регистрацией

Журнал "Справочник экономиста"
Статьи от 06.10.2015

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
Е-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Більше не платник
Безболісне розставання з ПДВ-реєстрацією

 

Тестовий режим електронного адміністрування ПДВ закінчився. Настав час його другого етапу, але вже на постійній основі. Попри те, що де-юре його запроваджено з 01.07.2015 р., законодавці й дотепер гадають, чи вносити зміни до вже чинного порядку. Адже всі знають і про неготовність самої системи електронного адміністрування ПДВ до повноцінного запровадження, і про її негативний вплив на умови ведення бізнесу. Як відомо, ця система зобов'язує постачальника сплатити на казначейський електронний ПДВ-рахунок грошові зобов'язання достроково – на дату складення податкової накладної, а не на дату сплати задекларованих податкових зобов'язань. Водночас податковий кредит покупця є лише його правом, а не обов'язком. Покупців позбавлено можливості обстоювати своє право на податковий кредит. Тож варто замислитись, для яких платників ПДВ є вигідною така система.

Для кого вигідна система електронного адміністрування?

З 01.07.2015 р. на електронні ПДВ-рахунки, крім податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих платником в декларації з ПДВ, зараховуються також кошти у сумах, необхідних для збільшення граничного розміру ПДВ. Цей розмір обчислюється за формулою, наведеною в п. 2001.3 Податкового кодексу України (ПКУ):

SНакл = (SНаклОтр + SМитн + SПопРах) – (SНаклВид + SВідшкод + Sперевищ),

де SНаклОтр – загальна сума ПДВ за отриманими податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН;

SМитн – загальна сума ПДВ, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України;

SПопРах – загальна сума поповнення електронного ПДВ-рахунку з поточного рахунку платника;

SНаклВид – загальна сума ПДВ за виданими податковими накладними/розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;

Опрос