Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

К какому виду оплаты работникам относится «оплата отпуска по переводу c другого предприятия»? Следует ли рассматривать такую оплату, которая осуществляется переведенному работнику, как компенсацию отпуска? Включается ли такая оплата в расчет среднего заработка для оплаты отпуска и больничных?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 28.09.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? До якого виду оплати працівникам відноситься «оплата відпустки по переведенню з іншого підприємства»? Чи варто розглядати таку оплату, що здійснюється переведеному працівнику, як компенсацію відпустки? Чи включається така оплата до розрахунку середнього заробітку для оплати відпустки та лікарняних?

 

При звільненні працівника у зв'язку із його переведенням на інше підприємство (п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП) він на свій розсуд може:

1) отримати компенсацію за невикористану відпустку в загальному порядку. При цьому за працівником закріплено право отримати відпустку тривалістю до 24 календарних днів на новому підприємстві до настання 6-місячного строку безперервної роботи (п. 16 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504). У цьому випадку в обліку попереднього підприємства нарахована компенсація за невикористану відпустку відноситься до додаткової заробітної плати як оплата за невідпрацьований час (п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5);

Опрос