Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно включения в калькуляцию себестоимости продукции сумм ежемесячной премии за перевыполнение планов хозяйственно-финансовой деятельности

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 28.09.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи вважається порушенням невиплата премії за виконання та перевиконання планів господарсько-фінансової діяльності, якщо у положенні про матеріальне та соціальне забезпечення працівників зазначено, що її виплата здійснюється за умови прибуткової роботи та наявності фінансових коштів, а у звітному місяці не було прибутку, або коштів для її виплати?
Які державні органи контролюють це питання та чи мають вони право накладати штрафи за невиплату премії у разі відсутності умов для її виплати?

 

Статтею 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі – Закон про оплату праці) та ст. 97 КЗпП встановлено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних та компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Опрос