Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как осуществлять начисление текущей и фиксированной суммы индексации за дни, когда работник предприятия находился в командировке? При этом оплата дней пребывания в командировке производится исходя из размера средней заработной платы.

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 28.09.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Як проводити нарахування поточної та фіксованої суми індексації за дні, коли працівник підприємства знаходився у відрядженні? При цьому оплата днів перебування у відрядженні провадиться виходячи з розміру середньої заробітної плати.

 

Згідно з нормами Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які мають постійний характер. Цим Порядком не передбачена індексація окремо заробітної плати, тобто береться сукупний дохід з виплат, які не мають разового характеру та не розраховуються виходячи з розміру середньої заробітної плати.

У разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом слід враховувати прогнозний рівень інфляції (п. 5 Порядку № 1078). Так, якщо сума підвищення доходу буде більшою або дорівнюватиме сумі можливої індексації, то це вплине на базовий місяць. Базовим стане місяць такого підвищення і індексація в такому місяці не нараховується. Але є ще й другий варіант, коли сума підвищення доходу працівника буде меншою за суму можливої індексації, тоді бухгалтеру необхідно буде розраховувати фіксовану суму індексації, яка визначається як різниця між можливою сумою індексації та сумою підвищення доходу. В такому випадку фіксовану суму індексації необхідно буде виплачувати працівнику до тих пір, поки сума підвищення доходу не перевищить розмір фіксованої індексації.

Пунктом 5 Порядку № 1078 передбачено, що у разі коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається із розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Опрос