Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Мобилизация: сохранение рабочего места за работником-совместителем и допуск к работе работника, относительно которого отменено решение о мобилизации

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 18.09.2015

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Мобілізація: збереження робочого місця за працівником-сумісником і допуск до роботи працівника, щодо якого скасовано рішення про мобілізацію

 

Мобілізація сумісників: збереження робочого місця і виплата середньої заробітної плати

? Лікар медичної частини, який працює з неповним робочим часом на 0,1 ставки за сумісництвом, отримав повістку з військкомату про призов на військову службу у зв'язку з мобілізацією. Копію повістки, завірену печаткою з основного місця роботи, він надав у відділ кадрів установи, де працює за сумісництвом. Чи має зберігатися середня заробітна плата і місце роботи за сумісником? Чи можна в наказі послатися на копію повістки як підставу звільнення від виконання обов'язків і поширення на такого працівника пільг, передбачених КЗпП України? Чи компенсуватиметься середній заробіток такому працівникові?

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації (далі – підприємство) або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Тобто робота за сумісництвом є окремим трудовим договором, при укладанні якого на працівника у повному обсязі поширюється законодавство про працю.

Відповідно до статті 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в якому вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Опрос