Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Особенности и процедура принятия на работу граждан с дополнительными гарантиями, инвалидов, иностранцев, несовершеннолетних, совместителей, сезонных и временных работников

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 18.09.2015

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Особливості і процедура прийняття на роботу громадян з додатковими гарантіями, інвалідів, іноземців, неповнолітніх, сумісників, сезонних і тимчасових працівників

 

Рішення про прийняття на роботу ухвалюють з урахуванням особливостей, умов, гарантій та обмежень під час прийняття на роботу, а також із дотриманням процедур, передбачених правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства, установи, організації (далі – підприємство), а в окремих випадках – нормами і положеннями трудового законодавства.

Особливості прийняття на роботу

Громадяни, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

Працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (їх перелік міститься у ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI; далі – Закон № 5067), здійснюється роботодавцями самостійно або за сприяння служби зайнятості (за направленням, форма якого затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2013 року № 270) у межах квоти. Квоту для працевлаштування таких громадян роботодавець розраховує самостійно в розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Слід наголосити, що з 10 липня п. р. набула чинності нова редакція статті 14 Закону № 5067, згідно з якою додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню поширюються й на одного з батьків або особу, яка їх замінює, котра має на утриманні навіть одну дитину віком до шести років.

ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Зазначена вище квота не розраховується, якщо чисельність працівників на підприємстві становить 20 і менше осіб.

Інваліди

Прийняття на роботу інвалідів (не має значення, досягли вони пенсійного віку чи ні, головне – щоб були працездатними) здійснюється на створені для них робочі місця. Кількість таких місць згідно зі статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII має відповідати встановленому нормативу – 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а для штатної чисельності від 8 до 25 осіб – один працівник.

ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Розрахунок квоти для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, і нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів базується на обчисленні середньооблікової чисельності штатних працівників за рік, яке здійснюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 286.

Опрос