Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Подлежит ли удовлетворению иск отчуждателя по договору пожизненного содержания о ненадлежащем выполнении договора приобретателем, если фактически отчуждатель сам отказывается получать ежемесячные платежи?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 28.08.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? За договором довічного утримання (догляду) відчужувач, нічого не пояснюючи, відмовився отримувати щомісячні платежі, хоча набувач завжди передавав їх належним чином, у спосіб передбачений договором. Після цього набувач намагався іншими способами передати грошові кошти, але відчужувач також відмовлявся їх отримувати. Відчужувач пред’явив позов з вимогою розірвати договір, вказуючи як підставу для розірвання – неналежне виконання договору набувачем. Чи підлягає такий позов задоволенню?

 

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 755 ЦКУ на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої був укладений договір, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду.

Опрос