Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Если совместитель стал основным работником: что с индексацией

Газета "Зарплата и кадровое дело"
Вопросы-ответы от 30.07.2015

Матеріал надано газетою «Зарплата та кадрова справа»
Передплатні індекси: 86215 (укр.), 86216 (рос.)
E-mail: info@buhbudget.com.ua
Тел.: (044) 221-13-07, (067) 572-00-85, (067) 572-00-91
http://zpkadry.com.ua

Якщо сумісник став основним працівником: що з індексацією

 

? Працівника прийнято на роботу 06.03.2014 р. як сумісника. З 01.06.2015 р. він став основним працівником. Чи буде червень базовим місяцем, якщо посадовий оклад працівника не підвищувався?

Відповідь на це запитання залежить від того, як ви оформили переведення працівника з сумісництва на основне місце роботи. Тут можливі два варіанти.

Переведення без звільнення. На наше переконання, якщо працівника переводять із сумісництва на основне місце роботи, його не звільняють (просто вносять зміни до укладеного з ним трудового договору). У такому разі підстав для перегляду базового місяця немає (за умови, що у працівника не підвищується посадовий оклад або інша постійна складова зарплати). Підстава – п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078), де зазначено: місяць збільшення обсягу робіт не є базовим.

Переведення із звільненням. Мінсоцполітики щодо порядку оформлення переведення працівника займає іншу позицію. Так, судячи з листа від 22.06.2012 р. № 93/06/187-12, це відомство вважає, що для переведення працівника з сумісництва на основну роботу його слід звільнити і знову прийняти на роботу. Якщо ви дотримуєтеся цієї позиції, знайте: у такому разі право на виплачувану раніше індексацію працівник втратить. У цілях індексації він вважатиметься новоприйнятим працівником. І тоді необхідно керуватися п. 101 Порядку № 1078, згідно з яким обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації зарплати новоприйнятих працівників здійснюють з місяця прийняття працівника на роботу (тобто з урахуванням індексу інфляції, який припадає на місяць прийняття). Отже, в наших щомісячних таблицях індексації при визначенні індексу для проведення індексації орієнтуйтеся на місяць, що передує місяцю прийняття на роботу (у вашому випадку – травень 2015 року).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос