Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Трансфертное ценообразование в страховых и перестраховочных контролируемых операциях

Журнал "Независимый АУДИТОР"
Вопросы-ответы от 03.08.2015

Матеріал надано редакцією журналу «Незалежний АУДИТОР»
ТОВ «Видавництво «СОВА»
Тел.: +38 (044) 501-02-01
Факс: +38 (044) 287-42-97
Моб.: +38 (067) 219-70-36
E-mail: info@n-auditor.com.ua
www.n-auditor.com.ua

Трансфертне ціноутворення у страхових та перестрахових контрольованих операціях

 

Страхові операції, що здійснюються з пов'язаними особами-нерезидентами, підпадають під ознаки контрольованих у розумінні правил з трансфертного ціноутворення. У зв'язку із цим страхові компанії зобов'язані забезпечити відповідність ціни страхових тарифів послуг зі страхування принципу «витягнутої руки».

Ця стаття стане у нагоді головному бухгалтеру та фінансовому директору страхових компаній, на яких покладено обов'язок щорічної підготовки Звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення. У статті розглянуті останні зміни з питань ТЦУ страхової діяльності за 2015 рік.

Взаємовідносини між непов'язаними страховими компаніями визначаються впливом ринкових чинників – попитом та пропозицією. Проте у випадку взаємодії пов'язаних страхових компаній ринкові чинники не мають впливу на їхні відносини. Тобто в окремих страхових операціях пов'язані особи, за попередньою домовленістю, можуть завищувати або занижувати ціни на страхові тарифи залежно від особливостей конкретного випадку. Відповідні «маніпуляції» в більшості випадків спрямовані на заниження оподаткованого прибутку таких страховиків і як результат – зниження сплати податкових надходжень до бюджету з податку на прибуток.

Основна ідея принципу «витягнутої руки» – це спроба співставити контрольовані та неконтрольовані операції з погляду податкових наслідків, які вони створюють.

Опрос