Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предоставление и учет отпусков

Журнал "Справочник экономиста"
Статьи от 31.07.2015

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
Е-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Надання та облік відпусток

 

Планування відпусток

Черговість надання відпусток визначається графіками, що їх затверджують власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим органом, уповноваженим на представництво трудовим колективом, і доводять до відома всіх працівників (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон про відпустки; ст. 79 Кодексу законів про працю України (КЗпП)).

Отже, графік відпусток – це локальний нормативний акт підприємства, який визначає черговість надання оплачуваних відпусток у календарному році. Він містить відомості про розподіл часу відпусток між працівниками всіх структурних підрозділів. Графік відпусток розробляється щороку на наступний календарний рік.

Графік відпусток – це не лише обов'язковий організаційний документ, а й зручний інструмент планування. За допомогою графіка вирішуються два важливих питання:

– забезпечується реалізація права працівника на відпочинок, причому з урахуванням його особистих інтересів;

– роботодавець має можливість спланувати і забезпечити нормальну роботу організації за умови прогнозованої відсутності працівників.

Наявність такого графіка дає можливість роботодавцю своєчасно письмово попередити працівника про дату початку відпустки, підготувати відповідні розпорядчі документи, виплатити працівникові заробітну плату за час відпустки і, врешті-решт, відправити у відпустку працівника, що з якихось причин відмовляється використати своє право на відпочинок. Роботодавець зобов'язаний письмово повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Тривалість щорічної основної відпустки тимчасових працівників визначають пропорційно до відпрацьованого часу. Якщо тривалість відпустки становить 24 календарних дні, то за кожен відпрацьований місяць тимчасовий працівник має право відпочити два календарні дні. Нагадаємо, що з такими працівниками укладають строковий трудовий договір до двох місяців.

Опрос