Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Ответственность работника за разглашение коммерческой тайны

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 28.07.2015

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Відповідальність працівника за розголошення комерційної таємниці

 

? Начальник відділу кадрів за вказівкою керівника підприємства зажадав від працівників підписати заздалегідь підготовлені зобов'язання про нерозголошення комерційної таємниці. У разі завдання підприємству шкоди внаслідок розголошення комерційної таємниці працівник зобов'язується відшкодувати цю шкоду в повному обсязі, але в будь-якому разі в розмірі не менше 50000 грн. Чи зобов'язані працівники підписувати такі зобов'язання? Які юридичні наслідки можуть настати для працівників після підписання ними таких зобов'язань?

Комерційна таємниця: склад і обсяг відомостей, методи захисту

Комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв'язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію (ст. 505 Цивільного кодексу України).

Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, за винятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.

Склад та обсяг відомостей, які становлять комерційну таємницю підприємства, визначає його керівник з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України «Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці» від 9 серпня 1993 року № 611.

До відомостей, які становлять комерційну таємницю, можуть належати:

– незапатентовані науково-технічні розробки;

– бази даних та інші комп'ютерні програми, створені підприємством;

– усі види «ноу-хау»;

– технічні проекти;

– промислові зразки;

Опрос