Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Будущее отечественного аудита в условиях неравной конкуренции

АФ "Де Візу"
Статьи от 13.08.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 279-00-00

Майбутнє вітчизняного аудиту в умовах нерівної конкуренції

 

На сторожі прозорості?

4 червня 2015 року ЗМІ з розмахом повідомили, що «Уряд відкрив шлях до проведення якісного і незалежного аудиту держкомпаній». «Держава і громадяни по суті є акціонерами держкомпаній і повинні розуміти, які активи мають держпідприємства, скільки вони заробляють, звідки беруться збитки, і як розподіляються фінансові потоки. Незалежний та якісний аудит – це визнана практика в усьому світі і важлива частина реформи держпідприємств в Україні», – анонсував старший радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Адомас Аудіцкас, відповідальний за реформування держпідприємств.

Усе справедливо і такі рішення можна тільки вітати, проте, ознайомившись з текстом постанови, одразу стає зрозуміло, що до фінансового аудиту державних компаній Уряд планує залучити лише обмежене коло аудиторських фірм.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання проведення аудиту фінансової звітності суб’єктів господарювання державного сектору економіки» від 04.06.2015 р. № 390 (далі – Постанова № 390) затверджуються критерії, за якими залучаються аудиторські фірми до проведення аудиту фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності деяких суб’єктів господарювання державного сектору економіки, та передбачається, що до проведення аудиту можуть бути залучені виключно аудиторські фірми, які відповідають цим критеріям.

Опрос