Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уточнение (увеличение) налогового обязательства по НДС

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 27.07.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? При складанні податкової декларації з ПДВ помилково не було враховано податкову накладну на постачання товарів за основною ставкою ПДВ. Помилка призводить до збільшення суми ПДВ, яка повинна бути сплачена до бюджету, і виявлена вже після граничного строку сплати ПДВ.
Які особливості самостійного виправлення такої помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку з ПДВ та яким чином слід сплачувати збільшену суму податкового зобов’язання з ПДВ?

 

Відповідно до пп. «а» п. 50.1 ПКУ платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, має право надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

В п. 2-4 розд. VІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 р. № 966 (далі – Порядок № 966), передбачено, що при заповненні уточнюючого розрахунку з ПДВ у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, який виправляється, у графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення, а у графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення).

Сума нарахованого штрафу відповідно до п. 50.1 ПКУ відображається у графі 6 рядка 25.3 (п. 8 розд. VІ Порядку № 966).

Також в п. 3 розд. IV та п. 9 розд. VІ Порядку № 966 передбачено, що у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Неврахування податкової накладної, виписаної на покупця – платника ПДВ, означає, що при виправленні такої помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку з ПДВ до нього має додаватись уточнюючий додаток 5, який містить інформацію лише щодо уточненої суми ПДВ за такою податковою накладною.

За загальним правилом, до державного бюджету кошти перераховуються з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника в сумі податкового зобов'язання з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду (п. 2001.5 ПКУ).

При цьому в п. 25 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569, додатково встановлюється, що розрахунок з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до п. 50.1 ПКУ та сплата відповідних штрафних санкцій і пені здійснюються платником ПДВ з поточного рахунку до відповідного бюджету.

Опрос