Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Исправление ошибки в случае ошибочного составления налоговой накладной

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 27.07.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? При отриманні оплати від покупця сума коштів була помилково класифікована як попередня оплата і на таку суму виписана податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як правильно сторонам врегулювати це питання з урахуванням того, що попередньої оплати насправді не виникає?

 

З 2015 року складання розрахунків коригування до податкових накладних вимагається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг (абз. 2 п. 192.1 ПКУ, п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 22.09.2014 р. № 957 (далі – Порядок № 957)).

Всім відомо, що податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов'язань продавця (п. 201.4 ПКУ, п. 4 Порядку № 957).

Податкові зобов’язання з ПДВ, у свою чергу, крім деяких випадків, виникають за першою подією: або здійснення постачання товарів/послуг, або отримання попередньої оплати (п. 187.1 ПКУ).

Відповідно, заповнення податкової накладної (її табличної частини) на дату, на яку не виникли податкові зобов’язання з ПДВ, є помилкою. Такий помилковий рядок у податковій накладній має бути виключений у спосіб, визначений в абз. 2 п. 192.1 ПКУ, п. 21 Порядку № 957, – саме шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної.

При складанні розрахунку коригування в графі 2 табличної частини зазначається причина його складання – «виправлення помилки».

Опрос