Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право предприятие принимать на работу выпускников медицинских вузов, колледжей и училищ со специальностью «Фармация», которые учились по государственному заказу (бюджетников)?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 30.07.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи має право підприємство приймати на роботу випускників медичних ВУЗів, коледжів та училищ зі спеціальністю «Фармація», які навчалися за державним замовленням (бюджетників)?

 

1. Працевлаштування випускників вищих навчальних закладів за державним замовленням здійснюється відповідно до Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого постановою КМУ від 22.08.96 р. № 992 (далі – Порядок № 992). Постановою КМУ від 15.04.2015 р. № 216 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992» (набрала чинності 30.04.2015 р.) до зазначеного Порядку внесено зміни, згідно з якими його дію поширено на випускників спеціальностей медичного профілю.

Як підтвердило Міністерство освіти і науки України у листі від 28.04.2015 р. № 1/9-216, змінами до Порядку № 992 скасовано будь-яку примусовість у працевлаштуванні і відтепер випускник має право вільно обирати місце майбутньої роботи на підприємстві, в організації чи установі будь-якої форми власності. Скасовано також обов'язкове підписання тристоронніх угод, видачу випускникові направлень на роботу та довідок про самостійне працевлаштування.

Зважаючи на вищенаведені норми, якщо між випускником та навчальним закладом не укладено угоду про підготовку фахівців з вищою освітою, в якій може бути визначений обов’язок відпрацювання на тому чи іншому підприємстві, випускник має право самостійно обирати місце працевлаштування, а тому юрособа може приймати на роботу випускників медичних ВУЗів, коледжів та училищ, які навчалися за державним замовленням (бюджетників).

2. Відповідно до п. 4 Порядку № 992 керівники вищих навчальних закладів після зарахування осіб на навчання за державним замовленням укладають з ними угоду за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 992.

За рік до закінчення навчання міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, державні організації та установи, уповноважені Кабінетом Міністрів України, укладають контракти з виконавцями державного замовлення відповідно до кількості замовлених місць, подають міністерствам та центральним органам виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади, які виконують державне замовлення, перелік місць працевлаштування та умов, які вони зобов'язуються створити випускнику (забезпеченість житлом, розмір заробітної плати, інші соціальні гарантії). Замовники несуть відповідальність за достовірність поданої інформації про потребу у фахівцях (п. 5 Порядку № 992).

Оскільки підприємство в даному разі не є замовником, то й жодних додаткових умов не повинно забезпечувати.

Опрос