Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Перевод демобилизованного работника, должность которого сокращенна, на другую должность

Журнал "Справочник кадровика"
Вопросы-ответы от 09.07.2015

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Переведення демобілізованого працівника, посаду якого скорочено, на іншу посаду

 

? Чи можна перевести демобілізованого працівника з посади начальника транспортного відділу на посаду водія, попередивши його за два місяці? Посаду начальника скоротили наказом про зміну структури.

Законодавством України передбачено низку пільг для працівників, звільнених з військової служби під час особливого періоду або у зв'язку з оголошенням демобілізації.

Так, 15 квітня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян України, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв'язку з оголошенням демобілізації» від 18 березня 2015 року № 259-VIII. Серед пільг, передбачених цим Законом для демобілізованих працівників, є й така, що надає працівникам з-поміж колишніх військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці протягом двох років із дня звільнення їх зі служби. І це слід урахувати. Норми закону, яка б забороняла роботодавцеві або уповноваженому ним органу (далі – роботодавець) скорочувати посаду, яку посідає демобілізований працівник, – нема. Відповідно до положень частини 3 статті 64 Господарського кодексу України роботодавець має право самостійно визначати штат і чисельність працівників, структуру підприємства. Тобто роботодавець вправі у разі проведення змін в організації виробництва і праці, зокрема ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, скоротити посаду начальника транспортного відділу, яку обіймає демобілізований працівник.

Працівникові, посаду якого скорочено, роботодавець зобов'язаний запропонувати іншу роботу.

Опрос