Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Отказ налоговой в регистрации налоговой накладной ввиду отсутствия юрлица по местонахождению

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 25.06.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Наше підприємство не може зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки ДФСУ отримує, але не приймає документи, вказуючи як на виявлену помилку «місцезнаходження юридичної особи продавця надання послуг, вказаних у документах, не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». У податковій повідомили про присвоєння стану «9», при цьому в Єдиному держреєстрі відомості про наше підприємство підтверджено, запис про відсутність за місцезнаходженням відсутня.
Чи законна відмова податкової?

 

Для відповіді на дане питання розглянемо, чи є дана обставина – «місцезнаходження юридичної особи продавця надання послуг, вказаних у документах, не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» – взагалі підставою для відмови у реєстрації податкових накладних, і якщо так, яким чином та хто повинен підтвердити її виникнення.

Відповідно до п. 7, 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому у встановленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.

Причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є:

Опрос