Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник после демобилизации служит по контракту: когда его можно уволить

Газета "Зарплата и кадровое дело"
Вопросы-ответы от 11.06.2015

Матеріал надано газетою «Зарплата та кадрова справа»
Передплатні індекси: 86215 (укр.), 86216 (рос.)
E-mail: info@buhbudget.com.ua
Тел.: (044) 221-13-07, (067) 572-00-85, (067) 572-00-91
http://zpkadry.com.ua

Працівник після демобілізації служить за контрактом: коли його можна звільнити

 

? Працівника мобілізували 20 березня 2014 року. У жовтні 2014 року він перейшов на службу за контрактом. У березні 2015 року закінчився рік, протягом якого ми зберігали за цим працівником місце роботи, посаду та середню зарплату. Чи можемо ми його звільнити через 1 рік і 1 день, адже ч. 4 ст. 119 КЗпП у разі продовження служби за контрактом вимагає зберігати місце роботи, посаду і середню зарплату більше року? Але чіткої вказівки, що ці гарантії діють до закінчення строку контракту в ч. 4 ст. 119 КЗпП немає. Що нам загрожує, якщо ми працівника звільнили 12 травня 2015 року?

Строк збереження місця роботи і зарплати. Мобілізованим працівникам, які призвані на службу за мобілізацією і які залишилися служити за контрактом, роботодавець (підприємство, установа, організація незалежно від підпорядкування і форми власності) зобов'язаний продовжувати зберігати:

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос