Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Демобилизация: дополнительные соцгарантии отслужившим гражданам

Газета "Зарплата и кадровое дело"
Статьи от 10.06.2015

Матеріал надано газетою «Зарплата та кадрова справа»
Передплатні індекси: 86215 (укр.), 86216 (рос.)
E-mail: info@buhbudget.com.ua
Тел.: (044) 221-13-07, (067) 572-00-85, (067) 572-00-91
http://zpkadry.com.ua

Демобілізація: додаткові соцгарантії громадянам, які відслужили
(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян України, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв'язку з оголошенням демобілізації» від 18.03.2015 р. № 259-VIII)

 

Це чергові законодавчі правки, викликані військовими діями, які де-факто відбуваються в нашій країні. Закон, що коментується, набрав чинності з 15.04.2015 р., а разом із ним запрацювали й описані далі зміни. Що ж нового?

Гарантії при скороченні чисельності працівників. Сьогоднішніми змінами встановлено, що особам, які відслужили за призовом під час мобілізації, гарантується переважне право залишитися на роботі в разі звільнення працівників при змінах в організації виробництва і праці. Таке право зберігається за ними протягом 2-х років із дня звільнення зі служби. Відповідні зміни внесено до п. 9 ч. 2 ст. 42 КЗпП. Причому, зверніть увагу, первісно перевага надається особам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. А якщо кандидати «на виліт» рівні за цими показниками, враховуються гарантії, встановлені для окремих категорій працівників (тепер у тому числі і для демобілізованих з військової служби).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос