Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Мобилизованный остался служить по контракту – продолжайте выплачивать тот же средний заработок

Газета "Зарплата и кадровое дело"
Вопросы-ответы от 10.06.2015

Матеріал надано газетою «Зарплата та кадрова справа»
Передплатні індекси: 86215 (укр.), 86216 (рос.)
E-mail: info@buhbudget.com.ua
Тел.: (044) 221-13-07, (067) 572-00-85, (067) 572-00-91
http://zpkadry.com.ua

Мобілізований залишився служити за контрактом – продовжуйте виплачувати той же середній заробіток

 

Мобілізований працівник після закінчення року служби за призовом під час мобілізації залишився служити в армії за контрактом. При цьому на роботу він не виходив, але надав копію укладеного контракту на службу. На підставі контракту ми видаємо новий наказ про збереження місця і заробітку більше року на підставі ч. 4 ст. 119 КЗпП. У зв'язку з цим виникло запитання: йому потрібно розраховувати нову середню зарплату чи продовжувати платити за тією ж середньою, яку розрахували ще при вибутті за мобілізацією? Якщо потрібно розраховувати нову середню, як правильно це зробити, якщо в розрахунковому періоді йому був нарахований тільки середній заробіток за період мобілізації.

Ви маєте цілковиту рацію: в цій ситуації роботодавець зобов'язаний зберігати за працівником місце роботи та середній заробіток більше одного року, що вимагає ч. 4 ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі – КЗпП). Також правильно й те, що цей факт має бути оформлений наказом.

Що стосується оплати цього періоду, то, на наш погляд, розраховувати новий середній заробіток не потрібно. З одного боку, для збереження місця роботи і середнього заробітку за період служби за призовом під час мобілізації діє одна підстава – ч. 3 ст. 119 КЗпП, а для служби за контрактом після демобілізації інша – ч. 4 ст. 119 КЗпП. З іншого боку, збереження місця роботи та заробітку після демобілізації в разі, якщо працівник залишився служити за контрактом, протягом періоду понад один рік є продовженням гарантії держави щодо збереження місця роботи та заробітку мобілізованим працівникам.

З урахуванням того, що збереження місця роботи та середнього заробітку триває, підстав для розрахунку нової середньої зарплати немає. Продовжуйте оплачувати пропущений з причини служби за контрактом робочий час за тією ж середньою зарплатою, що і впродовж року служби під час мобілізації. Таку думку на сьогодні висловлюють і співробітники Мінсоцполітики в усних консультаціях. За офіційним роз'ясненням ми вже до них звернулися. І відразу після отримання опублікуємо їх думку на сторінках нашої газети.

Ще хочемо звернути увагу на таке. Поки не зрозуміло, чи буде держава компенсувати роботодавцеві витрати на оплату середнього заробітку працівникам-контрактникам, адже про таку компенсацію в ч. 4 ст. 119 КЗпП нічого не зазначено. Порядок № 105 також розроблено лише на виконання ч. 3 ст. 119 КЗпП, тобто передбачає виплату компенсації протягом строку служби, що не перевищує один рік. Водночас ч. 4 ст. 119 КЗпП – це продовження пільги особам, які залишилися служити. Тому логічно, що правила оплати цього періоду мають бути тими ж, що і протягом першого року служби. Але в цій частині доводиться розраховувати тільки на законодавців, які як мінімум повинні норму про можливість компенсації витрачених коштів прописати в ч. 4 ст. 119 КЗпП.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос