Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В п. 200.10 НКУ указано, что в течение 30 календарных дней, следующих за предельным сроком получения налоговой декларации по НДС, контролирующий орган проводит камеральную проверку заявленных в ней данных. Проведение камеральной проверки в течение 30 календарных дней касается всех деклараций по НДС или только тех, в которых задекларировано возмещение НДС?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 25.05.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? В п. 200.10 ПКУ зазначено, що протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації з ПДВ, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. Проведення камеральної перевірки протягом 30 календарних днів стосується всіх декларацій з ПДВ чи лише тих, в яких задекларовано відшкодування ПДВ?

 

Згідно з пп. 75.1.1 ПКУ камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова (п. 76.1 ПКУ).

Відповідно до згаданого у запитанні п. 200.10 ПКУ протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

При цьому положення ст. 200 ПКУ врегульовують питання щодо порядку визначення суми ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню). Тобто стосуються будь-якого результату: як від’ємного, в тому числі, відшкодування ПДВ, так і додатного. Винятків положеннями ПКУ не передбачено.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос