Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Организация кассовой работы предприятия и его подразделений

АФ "Курсор-Аудит"
Статьи от 13.05.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Курсор-Аудит»
Е-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

Організація касової роботи підприємства та його підрозділів

 

Порядок організації роботи каси підприємства та проведення операцій з готівкою на підприємствах встановлено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 (далі – Положення № 637).

Відповідно до п. 1.2 Положення № 637 каса – приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів. Касові документи – документи (касові ордери та відомості на виплату грошей, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку.

Кожне підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів). Відокремлені підрозділи підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу (п. 4.2 Положення № 637).

Крім того, в касі підприємства або його відокремленого підрозділу обов’язково повинен вестись журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів та книги обліку виданих та прийнятих старшим касиром грошей. Наявність і правильність ведення цих документів перевіряються під час перевірок органами контролю (п. 7.10 Положення № 637).

Відповідно до вимог п. 4.7 Положення № 637 керівник підприємства в разі зарахування на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність. При цьому бажано ознайомити касира під підпис з посадовою інструкцією, в якій мають бути окреслені обов'язки касира, його права та відповідальність в разі невиконання або недобросовісного виконання службових обов'язків. Касир відповідно до законодавства України несе повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих ним цінностей. Касиру забороняється передовіряти виконання дорученої йому роботи іншим особам (п. 4.8 Положення № 637).

Опрос