Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно сроков выплаты пособия по беременности и родам

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 22.04.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? 1 квітня 2015 року підприємство отримало суму допомоги з вагітності та пологів від ФСС з ТВП за раніше поданою заявою-розрахунком. Банк відповідно до регламенту роботи надав виписку по рахунку 2604 (поточний рахунок для соціальних виплат) наступного дня – 02.04.2015 р. Тому допомогу за вагітності та пологів і податки (ЄСВ 2 % та ЄСВ 33,2 %) було виплачено наступного дня після отримання виписки з банку.
Чи вважається виплата допомоги у такому випадку несвоєчасною?
Яка відповідальність за несвоєчасну виплату допомоги настає у посадових осіб та у підприємства?
Чи існують строки для застосування штрафів при несвоєчасній виплаті допомоги з вагітності та пологів?

 

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII (далі – Закон № 77-VIII) допомога з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), – у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

Статтею 34 Закону № 77-VIII передбачено порядок фінансування Фондом соціального страхування України страхувальників. Так, згідно з п. 2 цієї статті страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках в порядку, встановленому Національним банком України. Кошти Фонду, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – окремий рахунок), можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.

Обов’язок щоденно перевіряти рух коштів на такому спецрахунку на законодавчому рівні не закріплено, тому зазвичай бухгалтер підприємства «бачить», що кошти надійшли наступного дня, по банківській виписці, яку банк надає наступного дня.

Опрос