Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

ФЛП-единщик и РРО

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 22.04.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Фізична особа – підприємець на єдиному податку 3 групи надає послуги з пошуку квартири для фізособи-підприємця та пошуку покупця квартири для юрособи, що належить цій юрособі.
Чи має право фізособа-підприємець, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, займатися таким видом діяльності? Чи необхідно ФОП, що знаходиться на спрощеній системі оподаткування (2 та 3 група) застосовувати РРО при готівкових і безготівкових розрахунках?

 

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ платниками єдиного податку другої групи можуть бути фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності визначених критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Окрім того, в п. 291.5 ПКУ, який містить вичерпний перелік видів діяльності, при здійсненні яких суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці) не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп, не згадується такий вид діяльності, як управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту.

Отже, зважаючи на наведені вище норми, фізична особа – підприємець має право надавати послуги з управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (КВЕД ДК 009:2010 група 68.32) лише платникам єдиного податку та/або населенню.

Якщо це будуть посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди або оцінювання нерухомого майна, наприклад, агентства нерухомості (вид діяльності 68.31 за КВЕД ДК 009:2010), то таку діяльність мають право провадити лише платники єдиного податку третьої групи.

Опрос