Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Электронное администрирование НДС

Журнал "Справочник экономиста"
Вопросы-ответы от 15.04.2015

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
Е-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Електронне адміністрування ПДВ

 

? Податкову накладну зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) із запізненням. Чи може покупець включити таку податкову накладну до складу податкового кредиту?

Так, може. За умови, що з дати складення такої податкової накладної минуло не більше 180 календарних днів. Згідно з п. 198.6 Податкового кодексу України (ПКУ) до податкового кредиту дозволяється відносити суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, але не пізніше, ніж через 180 календарних днів з дати складання податкової накладної.

З огляду на наведене зазначимо: якщо постачальник зареєстрував податкову накладну в ЄРПН із запізненням, що не перевищує 180 календарних днів, покупець має право включити до податкового кредиту суму ПДВ на підставі цієї податкової накладної.

 

? Якими є наслідки для продавця і покупця, у разі якщо податкова накладна не зареєстрована в ЄРПН або зареєстрована із запізненням? Якими є обмеження щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН?

Право на відображення покупцем сум ПДВ у складі податкового кредиту здійснюється лише за виконання вимоги щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Опрос