Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Премии и подарки работникам предприятия

АФ "Де Візу"
Статьи от 31.03.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Де Візу»
Е-mail: info@devisu.kiev.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 279-00-00

Премії та подарунки працівникам підприємства

 

Премії та подарунки працівникам: зарплатна чи незарплатна виплата?

З премією за досягнення в роботі все зрозуміло – це частина оплати праці працівника. А от з подарунком не все так однозначно. Тут слід чітко визначити – чи це частина оплати праці, чи це подарунок як додаткове благо фізособі. Власне, від чіткого визначення, з чим маємо справу, в подальшому залежить порядок обліку таких сум.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі – Закон про оплату праці) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, в грошовому вираженні, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Заробітна плата складається з основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат (ст. 2 Закону про оплату праці).

Так, основна заробітна плата – це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

А от додаткова заробітна плата є винагородою за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Опрос