Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учет НДС с 1 января 2015 года

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 12.03.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? З якого періоду будуть використовуватись спецрахунки, відкриті в органах Держказначейства для обліку ПДВ? Яким чином повинен обліковуватись податковий кредит при виписуванні податкового зобов’язання для можливості зареєструвати податкові накладні в ЄРПН? Хто повинен перераховувати додатне значення по декларації з ПДВ на спеціальний рахунок в банку, якщо підприємство застосовує спецрежим з ПДВ (сільгосппідприємство)?

 

Законом України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII, який набрав чинності здебільшого з 01.01.2015 р., в новій редакції викладена норма ПКУ щодо електронного адміністрування ПДВ, а саме ст. 2001 Кодексу. В цілому ст. 2001 ПКУ набрала чинності з 1 січня 2015 року, тобто система електронного адміністрування застосовується з початку року. Отже, спеціальні рахунки, порядок відкриття яких передбачено п. 2001.2 ПКУ, повинні відкритися саме з цієї дати.

Порядок визначення сум, в межах яких платник податку має право зареєструвати податкові накладні, регламентовано п. 2001.3 ПКУ. Зокрема, платник податку може без додаткових перерахувань на електронний рахунок коштів зареєструвати податкову накладну із податковими зобов’язаннями, але в межах наявних у нього сум податкового кредиту, що підтверджуються податковими накладними, які, у свою чергу, постачальник товарів/послуг зареєстрував в ЄРПН.

Але, згідно з оновленим п. 35 підрозд. 2 розд. XX ПКУ період з 01.02.2015 р. по 01.07.2015 р. є перехідним, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 2001.3 цього Кодексу.

Опрос