Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Налогообложение «переходящих» дивидендов

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 12.03.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Підприємство (ТОВ) нарахувало 30.12.2014 р., але ще не виплатило дивіденди засновникам – фізособам-резидентам, які мають однакову частку в статутному капіталі. За якою ставкою ПДФО оподатковуються такі дивіденди у 2014 році та які терміни сплати податку? В якому розмірі будуть нараховані штрафні санкції, якщо ПДФО з дивідендів не буде сплачений у строк, передбачений законодавством? За якою ставкою буде утримуватись ПДФО з дивідендів, виплачених у 2015 році на користь фізосіб-резидентів за простими акціями?
Чи потрібно у 2015 році утримувати військовий збір з нарахованих дивідендів на користь фізосіб-резидентів за простими акціями та договорами оренди, укладеними між ТОВ та фізособою?

 

Щодо першої частини запитання.

Відповідно до пп. 164.2.8 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід у вигляді дивідендів (крім дивідендів, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою – резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів (пп. 165.1.18 ПКУ).

Опрос