Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли доплачивать страховые взносы до минимальных при условии, если отсутствует любое начисление дохода в периоды до 01.01.2004 г. и после 01.01.2004 г.?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 12.03.2015

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Чи потрібно доплачувати страхові внески до мінімальних за умови, якщо відсутнє будь-яке нарахування доходу у періоди до 01.01.2004 р. та після 01.01.2004 р.?

 

1. Розглянемо період після 01.01.2004 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі – Закон № 1058) страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як передбачено ч. 3 ст. 24 Закону № 1058, якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (далі – Інструкція № 21-1).

Вищезгадану доплату здійснює безпосередньо застрахована особа. Порядок здійснення доплати визначено в розд. 15 Інструкції № 21-1.

Пунктом 4.7 розд. 4 Інструкції № 21-1 передбачено, що розмір мінімального страхового внеску (МСВ) визначається шляхом множення мінімального розміру заробітної плати (МЗП), встановленої законом на той час, за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків, на відповідні відсотки. Отже, в період з 01.01.2004 р. розмір мінімального страхового внеску визначається саме за цією формулою.

2. До 01.01.2004 р. порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, виду діяльності, галузевої приналежності, та фізичними особами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також їх облік у Пенсійному фонді України регламентувався відповідною Інструкцією, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.10.2001 р. № 16-6 (далі – Інструкція № 16-6) та Законом України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р. № 400/97-ВР (далі – Закон № 400/97).

Опрос